Mimaki CJV 300-160


Yüksek-hızlı, entegre baskı/kesim

Mimaki'nin son model entegre baskı/kesim ürünü yaratıcılık ve Gümüş, Turuncu ve Açık Siyah renklerini de içeren canlı boya seçenekleriyle sağladığı görsellikte yeni standartlar yaratıyor. CJV300 Serisi, sınıfının en yüksek baskı hızını, tabelacılar, matbaacılar ve baskı merkezleri için rakipsiz çıktı kalitesi üreten yenilikçi teknolojisiyle sunuyor.


  • Saatteki hızı 105.9m2'ye varan yüksek baskı hızı
  • 1.440 dpi'ya varan yüksek kalitede baskı çözünürlüğü
  • İki farklı baskı eni: 1.361 mm ve 1.610 mm
  • Çoklu solvent boya seçeneği örneğin: 10-renk opsiyonu (SS21),Gümüş, Turuncu, Açık Siyah ve Beyaz Boya seçenekleri
  • 3-aşamalı akıllı ısıtıcı
  • Nozül Kontrol Ünitesi (NCU) ve Nozül Kurtarma Sistemi (NRS) ile kesintisiz baskı operasyonları
  • Kesintisiz Boya Tedarik Sistemi (UISS) ve iki litre halinde opsiyonel Mimaki Dökme Boya Sistemi III (MBIS III)
Falcon-SBir dijital baskı makinesinden beklediğiniz herşey Falcon UV Printer'da


10 Renk katmandan oluşan baskı kafası sayesinde en canlı görüntüyü elde edin.
CMYKLCLM+W+V (Cyan, Magenta, Yellow, Black, Light Cyan, Light Magenta + White + Varnish) olmak üzere 10 renk katmanını aynı anda basabilme özelliği sayesinde kabartmalı baskı ve cilalı baskı yapabilirsiniz. 15 cm yüksekliğine kadar her türlü plaka malzemeye baskı yapabilme özelliği sayesinde özgürlüğün tadını çıkarın.
En küçük malzemelere bile yüksek kalitede baskı yapabilme kapasitesi sayesinde gönül rahatlığıyla denemeye başlayın. Göreceksiniz, performansına tanıklık ettikçe şaşıracaksınız.
Boya ile birlikte atılan koruyucu ve boyayı kaplayan özelliği ile varnish (vernik) katmanı baskıyı 10 kata kadar daha dayanıklı hale getiriyor. Sıralaması dilediğiniz gibi ayarlanabilen renk katmanları ile sınırlar yalnızca fikirlerinizde.Karbon Lazer Makinesi

Lazer kesim nasıl çalışıyor?


Lazer kesim bir termal ayırma sürecidir. Süreç esnasında önceden belirlenmiş geometriler bir uçtan diğerine hareket ettirilip lazer ışını ile kesilmektedir. Kazımada olduğu gibi çok çeşitli malzemeler kullanılabilir. Bir vektör bazlı dosya (bir geometrinin hatları ve kıvrımları), kesim işleminin esasıdır.
Diğerleri arasında harfler, işaretler, etiketler vb. şekiller ile önceden kazınmış uygulamalar bu süreç kullanılarak kesilmektedir.Fiber Lazer MakinesiKazıma yaparken lazer çok çeşitli malzeme üzerinde bir şekil, grafik ya da resim (yani JPG ya da PNG) işlemektedir. Bu işlem esnasında işlenen malzeme nokta nokta kaldırılmaktadır. Malzeme hat hat kaldırılır, yani lazer kazımanın tek hatları boyunca yatay olarak hareket eder. Bu işlem yöntemine ızgara kazıma adı verilir.
Diğerleri arasında, fotoğraf, logo, mozaik, ince ile kalın harfler, damga vb. yüzeyler ya da şekiller bu yöntemle kazınabilir.